W dniach 2-4 czerwca br. odbył się 22nd International Congress of Young Medical Scientists. Nasze Studenckie Koło Naukowe brało w nim aktywny udział.

W pierwszy dzień studenci V roku Jakub Zdrojewski i Patryk Woś przeprowadzili warsztaty dotyczące, odpowiednio, odbudowy estetycznej zębów oraz poruszania się w informatycznych bazach medycznych.

W ramach piątkowej sesji „Ophthalmology, Laryngology and Dentistry” przedstawiono dwie prace oryginalne:

– Influence of selected restorative materials on the environmental pH – in vitro study (Michalina Nowakowska, Patryk Woś, Maria Misiaszek, Kacper Nijakowski, Anna Lehmann)

– Direct Pulp Capping factors affecting the Polish dentist’s decision – a questionnaire study (Jakub Zdrojewski, Monika Nowak, Kacper Nijakowski).

W sobotę w ramach sesji „Dentistry Case Reports” zaprezentowano 2 opisy przypadków klinicznych:

– Amelogenesis imperfecta – case report (Julia Kolasińska, Monika Nowak, Jakub Zdrojewski, Kacper Nijakowski, Anna Lehmann)

– Compound odontoma in maxilla – case report (Patryk Woś, Kacper Nijakowski, Anna Lehmann).

Z przyjemnością informujemy, że studentka IV roku Julia Kolasińska zdobyła nagrodę I miejsca, powtarzając zeszłoroczny sukces Patryka Wosia, pierwszego zwycięzcy tej sesji w ramach ICYMS.

Serdecznie gratulujemy!