W roku akademickim 2015/2016 (8. miejsce w Rankingu STN):

I Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski pod Patronatem Honorowym JM Rektora prof. dr. hab. Jacka Wysockiego – Poznań, 5 marca 2016 r. (więcej informacji na stronie Uczelni: I Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski)

Warsztaty z języka migowego „Przychodzi Głuchy do Dentysty – wprowadzenie do świata ciszy” – Poznań, 14 czerwca 2016 r. (więcej informacji na stronie Uczelni: Warsztaty z języka migowego „Przychodzi Głuchy do Dentysty – wprowadzenie do świata ciszy”)

Kurs z pracy w lupach stomatologicznych z przedstawicielem firmy Visiomed – Poznań, 2 lutego 2016 r.

Doniesienia konferencyjne:

– Jakub Doroszewski, Kacper Nijakowski, Oral health in secondary school students from Greater Poland region – questionnaire and clinical study, 16th International Congress of Young Medical Scientists – Poznań, 19-21 maja 2016 r.

– Kacper Nijakowski, Ślina – płyn biologiczny nr 1 w medycznej diagnostyce molekularnej przyszłości?, Międzynarodowa Konferencja Młodzież w Świecie Nauki, II Spotkanie Młodzieży Licealnej i Studentów – Poznań, 14 kwietnia 2016 r.

Otrzymanie grantu SBN na Badanie pilotażowe „Choroby przyzębia jako czynnik ryzyka w etiologii stwardnienia rozsianego – analiza stomatologiczna, periodontologiczna chorych z oceną genotypu apolipoproteiny E” (opiekun: dr Anna Kurhańska-Flisykowska, kierownik: Kacper Nijakowski)

Pomoc przy akcji „Medykalia. Bezpłatne Targi Zdrowia” organizowanej przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów UMP.