W dniach 21-22 września br. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym naszego Uniwersytetu odbyło się VIII Sympozjum Biofizyka a Medycyna pod Patronatem Honorowym JM Rektora, organizowane przez Zakład Biofizyki i Zakład Protetyki Słuchu wraz Oddziałem Poznańskim Polskiego Towarzystwa Biofizycznego.

W ramach sesji studenckich nasze Studenckie Koło Naukowe zaprezentowało:

– 3 wystąpienia:

Zastosowanie pola elektromagnetycznego w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów – przegląd piśmiennictwa (Dariusz Kopała, Filip Knoll, Kacper Nijakowski)

Najnowsze technologie świetlne wykorzystywane do polimeryzacji materiałów złożonych w stomatologii – przegląd piśmiennictwa (Joanna Szczęśniak, Zofia Repelewicz, Martyna Rusiecka, Anna Lehmann, Kacper Nijakowski)

Nanoroboty – codzienność medycyny przyszłości (Jakub Jankowski, Kacper Nijakowski)

– oraz 1 poster:

Zastosowanie kolagenu w medycynie estetycznej, z uwzględnieniem stomatologii – przegląd piśmiennictwa (Wiktoria Musyt, Filip Podgórski, Kacper Nijakowski).

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Organizatorzy postanowili nagrodzić aż dwie nasze prace zaprezentowane przez Joannę Szczęśniak i Zofię Repelewicz oraz Jakuba Jankowskiego.

Serdecznie gratulujemy Studentom wspaniałych wystąpień!