W dniu 9 maja w ramach XV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Dydaktycznej „Środowisko a stan zdrowia jamy ustnej” odbył się konkurs prac Słuchaczy Szkół Doktorskich, Studenckich Kół Naukowych i Studentów.

Dwa prezentowane postery otrzymały ex aequo II miejsce:

– „Powikłania związane z piercingiem w jamie ustnej oraz rola lekarza dentysty w ich zapobieganiu i leczeniu – przegląd piśmiennictwa” (Filip Podgórski, Wiktoria Musyt, Kacper Nijakowski, Anna Surdacka)

– „Zaburzenia jakościowe i ilościowe śliny u pacjentów z autoimmunizacyjnymi chorobami tarczycy – przegląd systematyczny” (Julia Kolasińska, Martyna Ortarzewska, Kacper Nijakowski, Dawid Gruszczyński, Marek A. Ruchała, Anna Lehmann, Anna Surdacka).

Wyróżnienie otrzymała praca „Ślinowa metabolomika w diagnostyce nowotworów systemowych – przegląd systematyczny” (Jakub Zdrojewski, Kacper Nijakowski, Monika Nowak, Dawid Gruszczyński, Filip Knoll, Anna Surdacka).

Ponadto w sesji studenckiej prezentowano poster „Rola metabolizmu komórkowego w utrzymaniu prawidłowej funkcji endodontium – przegląd piśmiennictwa” (Jakub Jankowski, Kacper Nijakowski, Martyna Ortarzewska, Anna Lehmann, Anna Surdacka), a w odrębnej sesji plakatowej pracę „Wpływ pory roku na okołodobowy rytm ślinowej mieloperoksydazy u młodych zdrowych ochotników” (Kacper Nijakowski, Rafał Rutkowski, Dawid Gruszczyński, Janusz Witowski, Anna Surdacka, Dominika Kanikowska).

Serdecznie gratulujemy!